Hrajú:Václav Neužil ml., Martha Issová, Robert Mikluš, James Frecheville
Dĺžka:130 minút
Žáner:Dráma, Životopisný

„AK NEVLÁDZEŠ, TAK PRIDAJ“

Réžia: David Ondříček  •  Scenár: Alice Nellis, David Ondříček, Štěpán Kučera  •  Hrajú: Václav Neužil ml., Martha Issová, Robert Mikluš, James Frecheville, Jiří Šimek, Milan Mikulčík, Peter Nádasdi, Štěpán Kozub

Emil Zátopek bol československý reprezentant v atletike, štvornásobný olympijský víťaz vo vytrvalostnom behu. Najviac sa ale preslávil behom počas OH 1952 v Helsinkách, kde vyhral beh na 5 km, 10 km a dokonca aj maratón, ktorý vtedy bežal po prvýkrát v živote. V každej z týchto disciplín vtedy zároveň vytvoril nový olympijský rekord. Tento film je o jednom z najväčších atlétov všetkých čias. Príbeh obrovskej vôle, talentu a mimoriadneho úspechu.

David Ondříček, režisér: "Chcel by som natočiť film, ktorý by sa stal kultový pre všetkých bežcov sveta. Rád by som vystihol zložitosť doby, realisticky stvárnil príbeh Emila a Dany Zátopkových. Film o ňom bol výzvou celosvetového formátu a s témou, ktorá čakala na spracovanie dlhý čas. Keď vidím fotografie šklebiaceho sa Zátopka a pôvabnej, roztomilej Dany s oštepom, som dojatý. Zátopek je príkladom človeka, ktorý šiel tvrdo za svojím cieľom, ničoho sa nezľakol a svojimi činmi spájal ľudí a národy.

Dĺžka: 130 min